Masz pytanie?
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka

Wyplatanie płotków ogrodowych i drzewek wiklinowych żyworosnących

Wiklina oraz wykonane z niej obiekty plecionkarskie mogą być umieszczone w różnych miejscach w ogrodzie. Można ją także wykorzystać do ogrodzenia lub przygotowania różnych mebli ogrodowych. Wiele jest sposobów twórczego wykorzystania wikliny, np. wykonanie ogrodzenia dla rabatki kwiatowej, rusztowań dla roślin pnących, krzeseł, ławek i foteli, czy też pawilonu, dającego cień w słoneczne dni.

Wierzba jest drobnym elementem przyrody. Wielostronność jej zastosowania, silny wzrost i wytwarzanie dodatniej energii, praca z tym naturalnym materiałem, proces zmian - to wszystko pobudza nasze zmysły, wywołując pozytywne emocje.

Do wyplatania w plenerze polecamy wiklinę nieokorowaną.

Wiklinę nieokorowaną świeżą możemy wyplatać do końca kwietnia bez moczenia. Możemy z niej wykonać płotek, tunel, wigwam, wypleść balkon i furtkę, ściany w altance, itp.

Przez wyroby wiklinowe człowiek zostawia swój ślad na łonie natury, nie powodując przy tym zniszczeń. Wiklina jest naturalnym, ekologicznym surowcem - przyjaznym środowisku.


Aktualnie panuje moda na materiały oraz ogrody naturalne, w związku z tym ogrodzenia i inne elementy wyplatane z wikliny cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

 

Polecamy krótki film - na kanale Sielski Dom i Ogród:

 

Płotek wykonany z kija wiklinowego - na kanale Naturalnie o Ogrodach:

 

Polecamy specjalną książkę do pracy z wikliną w ogrodzie:

"Wiklina w ogrodzie" Pomysły na oryginalne ozdoby i praktyczne sprzęty - Marion Fronhlich i Hans -Peter Sturm , Multico Oficyna Wydawnicza / rok wydania 2008 lub 2022 

 

link do zakupu: Księgarnia Las Książek

 

DRZEWKO WIKLINOWE DO OGRODU:

 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com